DORDRECHT Een seconde kijken de twee exploitanten elkaar aan: Hoe Hotel Klarenbeek, aan de Johan de Wittstraat, er vóór de verbouwing uitzag? ,,Bruin,'' antwoorden ze dan, in koor. ,,Mensen spraken over 'het hotel met de gordijntjes'.''

          Blauwe led-verlichting geeft de bar in het Hier Hotel een futuristisch tintje. Het
          kabelwerk aan het plafond oogt industrieel, maar was in de oorspronkelijke
          bouwplannen eigenlijk weggewerkt. FOTO VICTOR VAN BREUKELEN

De ouderwetse lampenkapjes, die staan exploitant Erwin van 't Slot, kennelijk nog helder op het netvlies. Hij kijkt vol afgrijzen bij. Maar het stoffige Hotel Klarenbeek is al lang niet meer. Na een inmiddels beruchte 'hoofdpijnverbouwing' gaat het logement in hartje Dordrecht als 'Hier Hotel' door het leven. Vermoedelijk is alleen de buitenkant nog te herkennen.

De binnenkant laat zich nu het best omschrijven als 'strak'. De bar is stijlvol en heeft met blauw led-licht zelfs een futuristisch tintje gekregen. De andere exploitant, Elly Bansberg, staat te glunderen bij het uitpersen van een stel sinaasappels. ,,Ja, nu ben ik in m'n element,'' geeft ze grif toe. Nu kan ze ein-de-lijk doen waar ze goed in is.

                  De kamers zijn strak en ademen luxe. Het hotel kan nu twaalf van de
                  zeventien kamers gebruiken.
FOTO VICTOR VAN BREUKELEN

Het Hier Hotel is af. Nou ja, grotendeels. Er zijn nog wat mankementen die Bansberg en Van 't Slot zo nu en dan nog stevig frustreren. Maar het is de trots die nu overheerst. Over de ruzie met pandeigenaar Woonbron willen de exploitanten even niet praten. Vorige week diende het kort geding dat de twee aanspanden tegen hun verhuurder. Er is onenigheid over de datum waarop het hotel nu precies af was. Daaraan kleven natuurlijk financiële gevolgen. Nog steeds kunnen niet alle zeventien kamers worden verhuurd. ,,We hebben er twaalf tot onze beschikking.''

Maar, eerlijk is eerlijk, die zien er wel fraai uit. Of het nu de lange zwarte gordijnen zijn, de flatscreens, de strakke zwarte tegels in de badkamers of de grijze wanden in de gangen; alles ademt luxe, zoals dat heet. ,,Maar,'' benadrukt Van 't Slot tijdens zijn rondleiding, ,,we wilden alles wel simpel en praktisch houden.''

Er zitten ook industriële trekjes in het interieur, vertelt hij, trots wijzend op de ruige, stalen wenteltrap met anti-slip nopjes.

In het restaurant valt de enorme hoeveelheid bedrading op aan het volledig grijs geschilderde plafond. In het kader van de industriële look? Nee, geeft Van 't Slot toe, er was eerst een verlaagd plafond maar dat bleek volgens de voorschriften te laag. Het is slechts één voorbeeldje van wat er zoal fout ging. Toch oogt het leuk.

In het restaurant schenkt het Hier Hotel zijn eigen Hier koffiemelange, gemaakt door het Dordtse Koffie etc. ,,We maken veel gebruik van Dordtse leveranciers,'' verklaart Bansberg. De kaas komt bijvoorbeeld van GertJan de Kaasboer, de wijnen van Rood, wit & rosé. Ook hier is het motto: goede producten, 'maar geen blabla', zoals Van 't Slot dat noemt.

,,We schenken ook mooie wijnen per glas, zodat je niet gedwongen wordt een complete fles te bestellen,'' zegt Bansberg. Ze predikt betaalbaarheid. Een kopje koffie, van de Hier-melange? ,,2 euro,'' luidt het antwoord. Thee: 1,80 euro. Kamerprijzen variëren van 80 tot 135 euro, inclusief ontbijt.

In november komen de eerste drie leerlingen van het Da Vinci College stage lopen. Daarover werden al vóór de verbouwing afspraken gemaakt tussen de school, Hier Hotel (nu een officieel erkend leerbedrijf) en Woonbron. Bansberg: ,,Eén leerling begint in de huishouding, de ander in de keuken en de derde in de bediening. Later rouleren ze.''


Lunchen voor 'niet-hotelgasten' al mogelijk, dineren straks ook

Ook Dordtenaren die niet in het hotel verblijven, kunnen nu lunchen in het verbouwde Hier Hotel. "We zijn een restaurant hotel," benadrukt Erwin van 't Slot.
In de weekeinden is het hotel nog niet geopend, maar dat gaat weldra veranderen.

De keuken wil zich ook nadrukkelijk profileren als een geschikt adres voor vegetariërs. Op de lunchkaart prijkt bijvoorbeeld onder meer een vegetarische burger van couscous en pompoen, geserveerd op pitabrood met chilimayonaise (6,25 euro). Of een salade van rucola, gegrilde witlof, olijven met krullen van oude kaas, geserveerd met brood en boter (6,75 euro).

Ook dineren is voor niet-gasten straks mogelijk. Er wordt gewerkt aan een winterkaart. In december hoopt het Hier Hotel op diner-gasten die de kerstmarkt bezoeken.




Bron: AD NieuwsMedia 24-10-09
Word ook MeerBusiness member!Word ook Member! Aanmelden nieuwsbriefNieuwsbrief
Twitter LinkedIn Facebook Blogger YouTube
Kies uw regio
MeerBusiness Nieuws
MeerBusiness Nieuws RSS
Sloop oude Apollo Hotel Papendrecht in volle gang
PAPENDRECHT Dit alles is nodig om plaats te maken voor nieuwe sportcentrum.
Lees meer...
Wie is de beste onderneemster in de Drechtsteden?
DRECHTSTEDEN Prijs in leven geroepen om onderneemsters in spotlights te zetten.
Lees meer...
Succesvolle doop en tewaterlating MIONDO bij IHC Merwede
SLIEDRECHT De snijkopzuiger is gebouwd voor Engelse Marina & Ports Services Ltd....
Lees meer...
Rotterdam in de lift als congresstad
ROTTERDAM Stad biedt vaker onderdak aan grote internationale congressen.
Lees meer...
Hoek en Blok geven winnaars fietsactie geldprijs voor goede doelen
SLIEDRECHT Op een hometrainer virtueel een stukje Alp d'Huez beklimmen.
Lees meer...
   
Meer nieuws items
MeerBusiness Agenda
MeerBusiness Agenda RSS
Datum: 19-05-2012
literaire voetbalavond in het FC Dordrecht stadion
Lees meer...
Datum: 22-05-2012
Algemene Ledenvergadering Werkgevers Drechtsteden
Lees meer...
Datum: 23-05-2012
Ondernemersnetwerkbijeenkomst DOV
Lees meer...
Datum: 24-05-2012
Dordtse Kil in Business
Lees meer...
Datum: 24-05-2012
Broodje-IT Werkgevers Drechtsteden
Lees meer...
Datum: 25-05-2012
MeerBusiness ZHZ Golf Open 2012
Lees meer...
Datum: 30-05-2012
Regionaal Ondernemerscongres Rijnmond in Ahoy te Rotterdam
Lees meer...
Datum: 31-05-2012
Jaarlijkse Boottocht IKG
Lees meer...
Datum: 01-06-2012
Netwerken tijdens GJS – Oud NAC
Lees meer...
Datum: 02-06-2012
Het afscheidsfeest voor en in Kunstmin
Lees meer...
   
Meer agenda items
MeerBusiness Blog
Formuleer je social mediastrategie in 5 stappen
Schrijf strategie, benut als bedrijf de toegevoegde waarde van Social Media.
Lees meer...
Bezuinigingen...
Laat je niet bang maken maar kijk om je heen!
Lees meer...
Kun je strijd in teams afwenden met een zakelijke flirt?
De vraag was, wat te doen als iemand de strijd met je aangaat.
Lees meer...
Deal gesloten?
Het sluiten van de deal is pas het begin.
Lees meer...
   
Meer blog items