ROTTERDAM Voor geen enkel restaurant in de regio Rijnmond was het zo'n roerig jaar als voor La Vilette. Het verloor een Michelinster, ging op de fles en herrees uit het graf.

               Jeroen Bot, chef-kok en mede-eigenaar van La Vilette II. Foto Cees Kuiper


Guy Montoux, Gerhard Braun en Jeroen Bot -bekend van La Stanza in Rotterdam en Dokwest in Hellevoetsluis- schaften na de vereffening van de failliete boedel de valet parking af, maar lieten het chique interieur vrijwel intact. Betaalbare gerechten op het kostbare porselein van Bernardaud, dat is in een notendop het uitgangspunt van La Vilette ll.

Tot de erfenis van Ingrid Hörster, onder wier leiding de schulden bij La Vilette de pan uitrezen, behoren de lampen in de vensterbank. We vermoeden dat geen van de huidige eigenaren de kapjes heeft bestudeerd. Hadden ze dat gedaan, dan waren de lampen ongetwijfeld weggehaald. Of de heren moeten van galgenhumor houden. Want wat staat er op te lezen? Curator!

We zijn helemaal weg van de serveerster. Met haar heeft het nieuwe La Vilette goud in handen. Wat een ongelooflijke schat! In alles merk je dat ze je wil verwennen. Met zo'n houding kun je bij ons een potje breken.

Onze zinnen hebben we gezet op een gebraden wilde duif, gelegen op een compote van hete bliksem en omringd door een jus van kruidnagel (€12,50) en gebakken rode poon met tomatenrisotto, bosui en dragonolie (eveneens €12,50). Vraagtekens bij de bosui. Is die werkelijk gegrild, zoals op de kaart vermeld? De kazige tomatenrisotto smaakt als een pizza Margarita.

Bijna niets is zo moeilijk als het braden van een duif. Je hebt bijna een stopwatch nodig om te voorkomen dat het gevogelte doorslaat in de pan. Hulde voor de witte brigade van La Vilette, de duif is correct gegaard.

Slechts een kleine bedenking bij de op de huid gebakken kabeljauw, met een crème van gepofte maïs en gnocchi met oude kaas (€21,50). Met de beste wil van de wereld is de oude kaas niet in het hoofdgerecht te traceren. De longhaas, begeleid met zwezerik, gepofte knoflook, aardappels, zwarte peperchips en mosterdsabayon (€27,50), is perfect gebraden. Tegenstaat de synthetische truffelsmaak in de aardappelgarnituur. Is de keuken zich te buiten gegaan aan truffelolie?

Het Japanse biscuit in het dessert heeft zowel iets weg van de gesuikerde wafel die je weleens in een ijscoupe ziet staan, als van een hostie die tijdens een katholieke dienst wordt uitgedeeld. Het kaneel/melkijs is een schoolvoorbeeld, prachtige structuur.

Geen idee hoe we er opkomen, maar op een of andere manier denken we bij La Vilette aan televisiepresentator Ruud ter Weijden. Zou het de betrouwbaarheid zijn die beide uitstralen? Wie je ook uitnodigt voor een etentje, een flater zul je niet snel slaan bij je tafelgenoot. Een grote 'wauw' weet La Vilette echter niet te bereiken. We hebben geen reden stennis te schoppen over de rekening (€119,30).

Praktisch

La Vilette
Westblaak 160
3012 KM  Rotterdam

T: 010-4148692
E: info@lavilette.nl
I: www.lavilette.nl

Open:             Maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 14.00 uur en van
                      18.00 tot 21.30 uur, opzaterdag van 18.00 tot 21.30 uur.
Prijzen vanaf: Voorgerecht €11,50, tussengerecht €12,50, hoofdgerecht
                       €21,50 en dessert €8,50. Driegangenmenu €32,50.
Wijn vanaf:     €3,65 (per glas) en €18 (per fles).

Beoordeling (totaal 7,5:):

Voorgerecht 7,0
Hoofdgerecht 7,0
Nagerecht 7,5
Bediening 9,0
Sfeer 7,5
Prijs-Kwaliteit (telt dubbel) 7,0


Tussenstand zover:

1 A Proposito 8
   Rotterdam
2 Sjiek 8-
   Schiedam
3 Courzand 7,5
   Rotterdam
   MimosA 7,5
   Rotterdam
   La Vilette 7,5
   Rotterdam
   Simply 7,5
   Papendrecht
   Sint Joris 7,5
   Ridderkerk
4 Smaak 7+
   Rotterdam
5 De Heeren van Ambacht 7-
   Hendrik-Ido-Ambacht





Bron: AD NieuwsMedia 3-12-09

Word ook MeerBusiness member!Word ook Member! Aanmelden nieuwsbriefNieuwsbrief
Twitter LinkedIn Facebook Blogger YouTube
Kies uw regio
MeerBusiness Nieuws
MeerBusiness Nieuws RSS
Sloop oude Apollo Hotel Papendrecht in volle gang
PAPENDRECHT Dit alles is nodig om plaats te maken voor nieuwe sportcentrum.
Lees meer...
Wie is de beste onderneemster in de Drechtsteden?
DRECHTSTEDEN Prijs in leven geroepen om onderneemsters in spotlights te zetten.
Lees meer...
Succesvolle doop en tewaterlating MIONDO bij IHC Merwede
SLIEDRECHT De snijkopzuiger is gebouwd voor Engelse Marina & Ports Services Ltd....
Lees meer...
Rotterdam in de lift als congresstad
ROTTERDAM Stad biedt vaker onderdak aan grote internationale congressen.
Lees meer...
Hoek en Blok geven winnaars fietsactie geldprijs voor goede doelen
SLIEDRECHT Op een hometrainer virtueel een stukje Alp d'Huez beklimmen.
Lees meer...
   
Meer nieuws items
MeerBusiness Agenda
MeerBusiness Agenda RSS
Datum: 19-05-2012
literaire voetbalavond in het FC Dordrecht stadion
Lees meer...
Datum: 22-05-2012
Algemene Ledenvergadering Werkgevers Drechtsteden
Lees meer...
Datum: 23-05-2012
Ondernemersnetwerkbijeenkomst DOV
Lees meer...
Datum: 24-05-2012
Dordtse Kil in Business
Lees meer...
Datum: 24-05-2012
Broodje-IT Werkgevers Drechtsteden
Lees meer...
Datum: 25-05-2012
MeerBusiness ZHZ Golf Open 2012
Lees meer...
Datum: 30-05-2012
Regionaal Ondernemerscongres Rijnmond in Ahoy te Rotterdam
Lees meer...
Datum: 31-05-2012
Jaarlijkse Boottocht IKG
Lees meer...
Datum: 01-06-2012
Netwerken tijdens GJS – Oud NAC
Lees meer...
Datum: 02-06-2012
Het afscheidsfeest voor en in Kunstmin
Lees meer...
   
Meer agenda items
MeerBusiness Blog
Formuleer je social mediastrategie in 5 stappen
Schrijf strategie, benut als bedrijf de toegevoegde waarde van Social Media.
Lees meer...
Bezuinigingen...
Laat je niet bang maken maar kijk om je heen!
Lees meer...
Kun je strijd in teams afwenden met een zakelijke flirt?
De vraag was, wat te doen als iemand de strijd met je aangaat.
Lees meer...
Deal gesloten?
Het sluiten van de deal is pas het begin.
Lees meer...
   
Meer blog items