GORINCHEM "Wij vervullen een soort huisartsfunctie voor onze klanten. In de praktijk worden ons de meest uiteenlopende vragen gesteld en die lossen wij graag op. Dat maakt ons werk afwisselend en aantrekkelijk". Bevlogen vertellen Peter en Paul van Rooijen van Van Rooijen Accountants en Belastingadviseurs over hun werk. In oktober viert dit kantoor het 25-jarig jubileum.

Vlnr Paul van Rooijen, Peter van Rooijen en Wilfred Groenevelt.
Foto Marcel Köppen
Ooit als tweetal begonnen in een tuinkamer is Van Rooijen Accountants en Belastingadviseurs inmiddels op eigen kracht uitgegroeid tot een gerenommeerd kantoor met twee vestigingen en een team van ruim 30 medewerkers. Gespecialiseerd in het midden- en kleinbedrijf, stichtingen en verenigingen weten ze de klanten met maatwerk te bedienen. En hoewel de jaarrekening daarbij vaak een centrale rol vervult, is de dienstverlening in de praktijk veel uitgebreider dan alleen het verzorgen van administraties en de samenstelling van jaarrekeningen. Zo staat het jubilerende kantoor ondernemers bij voorbeeld ook bij als het gaat om vermogensoverdrachten, bedrijfsaan- en verkopen en juridische zaken.
Ambitieus
"Onze kracht is een vlotte en eigentijdse manier van werken. Bovendien hebben wij –gelukkig - een laag personeelsverloop, waardoor de klanten steeds met vertrouwde ‘gezichten' te maken hebben. Een viertal medewerkers is inmiddels al langer dan 15 jaar in dienst." Zowel Paul als Peter van Rooijen praten met trots over hun medewerkers: "Allemaal ambitieuze mensen die nog studeren, zodat ze zichzelf steeds blijven ontwikkelen in het vakgebied. Wij stimuleren dat en bieden hen de ruimte om te groeien. Een mooi voorbeeld daarvan is onze derde zakenpartner, Wilfred Groenevelt. Hij is ooit bij ons als stagiair begonnen!"
Autonome groei van de activiteiten is nog steeds onderdeel van de ambities van Peter en Paul. "We hebben inmiddels al enkele jaren een kantoor in Werkendam en plannen voor een derde kantoor. Die uitbreiding willen we graag invullen met deskundige en lokaal georiënteerde mensen die hun roots hebben in de vestigingsplaats. Wij kwamen beiden van grotere accountantskantoren buiten Gorinchem toen we voor onszelf begonnen. Wij kozen bewust voor deze stad omdat we er geboren en getogen zijn. Wij kennen de klanten en zij kennen ons. Juist het plezierige klantcontact en de korte lijnen vormen onze onderscheidende krachten", aldus Paul van Rooijen.
Zelfs koningin Beatrix waardeerde dit kantoor tijdens een werkbezoek in 1990. Peter vertelt met enige trots: "We mochten haar informeren over de administratieve lastendruk voor het mkb. Inmiddels weten wij dat die druk in de afgelopen jaren onverminderd hoog is gebleven. Daar kunnen wij niets aan veranderen. Wat wij wél kunnen, is onze klanten daarbij zo goed mogelijk van dienst zijn. Uit de groei van de afgelopen 25 jaar zou je mogen zeggen, dat we daarin aardig geslaagd zijn".
Meer weten over Van Rooijen Accountants en Belastingadviseurs? Bekijk de site: www.vanrooijenaccountants.nl
9-10-09