|

Een impressie van een bredere geef-terug-dag van Eventasm, waarin teams en families plezier en maatschappelijke impact combineren.
Een kind in een ziekenhuis, al weken geïsoleerd door zijn ziekte, een lach kunnen bezorgen. Een eenzame bejaarde vrouw, een middag vol plezier geven en haar even terug laten denken aan vroeger. Kleine momenten die samen met een team of bedrijf grote impact kunnen hebben. Dat is waarom ik Eventasm ben gestart.
Voordat Eventasm bestond, werkte ik jarenlang binnen verschillende organisaties. In elke functie die ik had, organiseerde ik teamactiviteiten. Elk jaar opnieuw. Vaak twee tot drie momenten waarop teams samenkwamen buiten het dagelijkse werk. Wat mij steeds opnieuw opviel, was dat niet de dure diners of luxe events bleven hangen. Het waren juist de momenten waarop we samen iets deden voor anderen. Wanneer we een daklozenopvang ondersteunden, een activiteit organiseerden voor mensen met een mentale beperking, of tijd doorbrachten met ouderen.
Die momenten brachten een andere energie. We praatten er maanden en soms jaren later nog over. Ze waren vaak eenvoudiger maar tijdrovend om te organiseren ten opzichte van traditionele teamuitjes, maar de impact op het team was vele malen groter. Mensen voelden zich trots, verbonden en gesteund door hun werkgever omdat er ruimte was om samen iets goeds te doen. Vanuit die ervaring ontstond Eventasm.
Vandaag ontwerp ik met Eventasm hoogwaardige bedrijfservaringen die teams verbinden én maatschappelijke impact creëren als integraal onderdeel van de activiteit. Fysiek op locatie kwetsbare of minder bedeelden helpen, of via de mirrored experience. Terwijl een team samen schildert tijdens een Sip and Paint sessie, wordt dezelfde ervaring aangeboden aan kinderen in ziekenhuizen of aan gezinnen in een opvang. Bij een kookcompetitie bereiden teams samen gerechten en worden maaltijden gekookt voor een daklozenopvang, of worden ingrediënten gedoneerd zodat daar kan worden gekookt.
Hands-on activiteiten van Eventasm, van tijd doorbrengen met ouderen tot het bieden van praktische ondersteuning aan mensen in kwetsbare situaties.
Onderzoek bevestigt wat ik in de praktijk zag. Bedrijven die maatschappelijke betrokkenheid integreren in hun cultuur ervaren hogere medewerker betrokkenheid, meer werktevredenheid en een positieve invloed op mentale gezondheid. Medewerkers voelen zich trotser op hun organisatie en blijven langer verbonden wanneer waarden en normen zichtbaar wordt in concrete acties.
Eventasm vertaalt dit naar activiteiten zoals Sip and Paint for a Cause, quizshows met DJ, creatieve workshops en kookuitdagingen. In een bejaardentehuis een bingo organiseren. Een spelletjes middag met personeel en familie om samen een goed doel te steunen. Wij verzorgen alle coördinatie met lokale maatschappelijke partners, zodat impact ontstaat zonder extra druk voor eigen personeel.
Eventasm is er voor organisaties die verder willen kijken dan losse teammomenten. Wij ondersteunen bedrijven gedurende het hele jaar met people en culture activiteiten en employee engagement programma’s die waarden verankeren binnen teams. Van teambuilding tot kwartaalactiviteiten en jaarlijkse vieringen helpen wij organisaties hun cultuur niet alleen te benoemen, maar te laten ervaren. Want sterke teams ontstaan niet door woorden, maar door gedeelde momenten met betekenis. Dat is waar verbinding blijvend wordt. En waar impact begint.
Nancy De Vink-Mattar
T: 06-36429014
I: www.eventasm.com
E: nancy@eventasm.com
|